Kabel i bateria - gdzie kupić?

zelu
Éclair
x 2

Kabel i bateria - gdzie kupić?

Post autor: zelu » 28 lipca 2016, 10:05

Hello!

Dwie sprawy :D
1. Mój kabel powoli kończy żywot. Aktualnie jest okręcony wokół ładowarki i jakoś to tam styka, że telefon ładuje się tak, jak mniej więcej powinien (teraz ok. 4h, wcześniej chyba mu schodziło 2 na 100% baterii), ale jak nie jest okręcony, to albo nie ładuje w ogóle, albo telefon się zajebiście nagrzewa a po całej nocy ładowania jest 40% :D Więc potrzebuje kupić kabelek, bo to chyba w nim cała moc "szybkiego ładowania" - jakiś sprawdzony odpowiednik na Ali, czy po prostu wziąć te półtora metra z oficjalnej sklepu za 28+28?

2. Telefon mam od stycznia 2015 - przeszedł dużo cykli ładowania :D Ale prawda jest taka, że z włączonym ekranem wytrzymuje bardzo krótko :( nie wiem, łącznie ze 2-3h pracy. No i i nie wiem, czy mi bateria po prostu nie siada. Pytanie jak wyżej - coś sprawdzonego, a nie bubel?
0 x

Awatar użytkownika
McAwesomePL
Lollipop
Telefon: OnePlus One 64GB; OnePlus 6 8/256GB
ROM: DU 12.1; OOS
x 95

Re: Kabel i bateria - gdzie kupić?

Post autor: McAwesomePL » 28 lipca 2016, 15:27

zelu pisze:Hello!

Dwie sprawy :D
1. Mój kabel powoli kończy żywot. Aktualnie jest okręcony wokół ładowarki i jakoś to tam styka, że telefon ładuje się tak, jak mniej więcej powinien (teraz ok. 4h, wcześniej chyba mu schodziło 2 na 100% baterii), ale jak nie jest okręcony, to albo nie ładuje w ogóle, albo telefon się zajebiście nagrzewa a po całej nocy ładowania jest 40% :D Więc potrzebuje kupić kabelek, bo to chyba w nim cała moc "szybkiego ładowania" - jakiś sprawdzony odpowiednik na Ali, czy po prostu wziąć te półtora metra z oficjalnej sklepu za 28+28?

2. Telefon mam od stycznia 2015 - przeszedł dużo cykli ładowania :D Ale prawda jest taka, że z włączonym ekranem wytrzymuje bardzo krótko :( nie wiem, łącznie ze 2-3h pracy. No i i nie wiem, czy mi bateria po prostu nie siada. Pytanie jak wyżej - coś sprawdzonego, a nie bubel?
Weź sobie Nillkina 2A z Alie - 4-5$ kosztuje, ale oj, warty jak nie wiem co. Sporo osób z tego forum go ma (w tym ja) i jeszcze żaden z nas się z tego, co pamiętam, nie skarżył :D
Jakość wykonania wzorowa, szybkość ładowania na poziomie (te +/- 2h siedzi i git), generalnie to po prostu porządny kabelek.

Co do SOTu: na jakim ROMie siedzisz? Masz roota? Sprawdzałeś, czy nie masz może jakichś wakelocków? Jeżeli jesteś na czymś CM-based, to czy zablokowałeś "Wybudzanie" i "Nie usypiaj" dla Aplikacji Google, Sklepu Play i Usług Google Play?

EDIT: Mam OPO od prawie 2 lat (w łapach od 1. sierpnia 2014), ładowałem go i katowałem ROMami, flashami, clean installami itp. tyle razy, że hoho, a bateria trzyma nadal bardziej, niż znośnie ( średnio 4,5-5h SOT, ale przy moim użytkowaniu to standardzik). Tak więc Ty ze swoim 2015 się nie wypowiadaj :D
0 x
Obrazek

zelu
Éclair
x 2

Post autor: zelu » 01 sierpnia 2016, 11:11

Wziąłem kabelek Nillkin plus, wygląda fajnie, ładuje 2.1, będę demonem prędkości :> Poza tym janusze biznesu nie trzepią za duzego hajsu, bo zamiast 5 dolców z ali biorą 8 na alledrogo, a kabel będzie jutro albo pojutrze. Fair deal.

Lecę na oficjalkach, Cyanogen 13.1-ZNH2KAS254, wersja jądra 3.4.110-cyanogenmod-gdb51504 build02
Roota ni mam, blokować kiedyś to poblokowałem, to potem nie mogłem korzystać ze sklepu play nawet po cofnięciu blokad, więc teraz nie ruszałem. Już nie ma takich problemów?

Wiem wiem, mój to nówka funkiel nieśmigany. No, oprócz 5 wyświetlacza haha :D
0 x

Awatar użytkownika
McAwesomePL
Lollipop
x 95

Post autor: McAwesomePL » 01 sierpnia 2016, 12:40

zelu pisze:Wziąłem kabelek Nillkin plus, wygląda fajnie, ładuje 2.1, będę demonem prędkości :> Poza tym janusze biznesu nie trzepią za duzego hajsu, bo zamiast 5 dolców z ali biorą 8 na alledrogo, a kabel będzie jutro albo pojutrze. Fair deal.

Lecę na oficjalkach, Cyanogen 13.1-ZNH2KAS254, wersja jądra 3.4.110-cyanogenmod-gdb51504 build02
Roota ni mam, blokować kiedyś to poblokowałem, to potem nie mogłem korzystać ze sklepu play nawet po cofnięciu blokad, więc teraz nie ruszałem. Już nie ma takich problemów?

Wiem wiem, mój to nówka funkiel nieśmigany. No, oprócz 5 wyświetlacza haha :D
Nie o tym kabelku mówiłem, ale ok, przetestuj i daj znać, jak działa i jaka jest jakość wykonania :D - wygląda ciekawie.

Ostatnie oficjalki są znane z nienajlepszego SOTu (aczkolwiek, jak to zawsze, jest różnie u różnych użytkowników :D), więc, no cóż, zalecam poblokować to, o czym wspomniałem wcześniej :) - jeżeli miałeś takie problemy wcześniej, prawdopodobnie poblokowałeś za dużo, względnie nie była to nawet wina ustawień prywatności (ekhmm...bez urazy, ale używałeś lucky patchera albo alternatyw?), tylko innych programów/innego programu :)

P.S. ...a ten ostatni wyświetlacz w końcu dobrze Ci działa? :D
0 x
Obrazek

zelu
Éclair
x 2

Post autor: zelu » 01 sierpnia 2016, 13:47

Chciałem kupić ten zwykły, ale potem rzucił mi się w oczy ten - parametry te same i ładny pomarańczowy kolor :D

Nie miałem żadnych lucky patcherów ani nic, może rzeczywiście coś tam za dużo poblokowałem, jakichś syfnych aplikacji też nie instaluję, ot peszek. Bloknę i zobaczę.

Wyświetlacze to ja po po prostu często zbijam :D jakiś taki pech jak lata mi ten telefon :/ no i jeden postanowiłem wymienić o 6 rano wracając z imprezy, to było wiadome, że dobrze się nie skończy :D
1 x

zelu
Éclair
x 2

Post autor: zelu » 17 sierpnia 2016, 11:16

Wracam!
Kabel wydaje mi się jest ok - przez pierwszy tydzień wszystko ładnie się ładowało.
Teraz pojechałem do pragi i u kumpla w samochodzie podłączyłem sobie pod port USB - za pierwszym razem spoko, ładnie się naładowało. Po czym podłączam do gniazdka i zostawiam na noc, "ładowanie" się odpaliło, a tu zonk - zero baterii naładowane. Myślę, ok, może źle podłączyłem. Wsiadam do auta, podłączam do tego samego portu i zonk, wyskakuje ładowanie a po chwili przestaje, parę razy ta sama sytuacja, ale podpiąłem pod inny port i poszło. No to gites mówię port Ci się spsuł.

Przyjeżdżam do domu, podłączam na noc, rano się budzę co do uja. Podłączyłem w nocy - 14%. Odłączam po 8h - 14%. Cały czas info, że telefon się szybko ładuje. W statystykach baterii - że się ładowało całą noc (ten pasek jest zaznaczony), ale poziom baterii nie drgnął. Idealna prosta linia. Jakby telefon był pod prądem samym, a nie korzystał w ogóle z baterii. Podłączam OPO pod ładowarkę od p8 lite - ładuje. Podłączam moją ładowarkę z kablem do p8 - ładuje p8. Zamieniam kable - ładuje tu i tu. Zamieniam ładowarki, czyli wracam do punktu wyjścia - oryginalna ładowarka opo + kabel nillkin - ładuje tu i tu i idzie normalnym tempem. Podłączam wieczorem - idzie normalnie. Przez noc spada 16% baterii bez używania jej. Dużo :( no ale nic. Rano wpadam do auta, odpalam Di.fm radio na minut 15 w czasie dojazdu do pracy - spadło 20% baterii, mam praktycznie pionową ścianę. Normalnie w tym czasie zjadłoby ze ~2%. Teraz trzymam włączony na pół jasności ekran przez 30 minut - zeszło jakieś 5%. Test tydzień temu, ale z wyłączonym netem i na pełnej jasności - zeszło 6% w tym samym czasie.

W sensie bateria mi w uj świruje i raz jest spoko a raz nie. Wczoraj słuchałem di przez prawie 2h z przerwą na 15 minut rozmowy - zeszło chyba z 15%.

Potencjalni winowajcy:
kabel - ale inny telefon ładuje ok no i w sumie jest nowy.
ładowarka - inny telefon ładowała, mój też ładuje.
bateria - ale raz jest spoko a raz nie.
port usb?
soft?

help! :)
1 x

Russio Jitch
Cupcake

Post autor: Russio Jitch » 22 stycznia 2018, 18:31

Cześć wszystkim! Mam pytanie, gdzie mogę kupić kabel ładujący OnePlus One?
Obrazek
0 x

Awatar użytkownika
McAwesomePL
Lollipop
x 95

Post autor: McAwesomePL » 26 stycznia 2018, 16:11

Russio Jitch pisze:
22 stycznia 2018, 18:31
Cześć wszystkim! Mam pytanie, gdzie mogę kupić kabel ładujący OnePlus One?
Obrazek
Na chwilę obecną z oryginałem będzie krucho, natomiast bez problemu możesz wyrwać z np. AliExpress inne dobre kable, chociażby od Ankera, Nillkina, czy Aukey. W jaką długość celujesz?
0 x
Obrazek

Monika365
Cupcake

Post autor: Monika365 » 19 sierpnia 2018, 14:34

Ja ostatnio kupowałam na aliekspres kabel a'la ładowarka ok. 3 metry długości właśnie do oneplus, cena 11,00 PLN + wtyczka europejska 4,00 PLN kabel nie jest gumowy tylko taki przeplatany splot jakby sznurek czy coś. Mam go ponad rok i nie ma żadnego pęknięcia a był intensywnie używany. Baterie do oneplus z aliexpress polska zobacz tutaj mają spora ofertę różnych akcesoriów polecam uchwyty do smartphonów chińskiej marki baseus całkiem niezłej jakości, Też ostatnio kupowałam z ali expres i dostawa w niecałe dwa tygodnie także całkiem szybko jak na ten sklep internetowy.
0 x

Awatar użytkownika
pantin
KitKat
Telefon: Redmi Note 4 (Global)
ROM: Global 9.6
x 189

Post autor: pantin » 19 sierpnia 2018, 23:49

Monika365 pisze:
19 sierpnia 2018, 14:34
Ja ostatnio kupowałam na aliekspres kabel a'la ładowarka ok. 3 metry długości właśnie do oneplus, cena 11,00 PLN + wtyczka europejska 4,00 PLN kabel nie jest gumowy tylko taki przeplatany splot jakby sznurek czy coś. Mam go ponad rok i nie ma żadnego pęknięcia a był intensywnie używany. Baterie do oneplus z aliexpress polska zobacz tutaj mają spora ofertę różnych akcesoriów polecam uchwyty do smartphonów chińskiej marki baseus całkiem niezłej jakości, Też ostatnio kupowałam z ali expres i dostawa w niecałe dwa tygodnie także całkiem szybko jak na ten sklep internetowy.
Po pół roku to już raczej nieaktualne.
0 x
Zamówiony - 12/11/2014, Wysłany - 13/11/2014, Mailboxde - 13/11/2014, Dostarczony - 14/11/2014
OnePlus One 64GB ROOT [Diztronic Matte Black&Red/Nillkin Super Frosted Shield + Nillkin Amazing H/Orzly]

Obrazek

https://oneplus.net/invite#W1OWN7BT4I49FR

Awatar użytkownika
McAwesomePL
Lollipop
x 95

Post autor: McAwesomePL » 20 sierpnia 2018, 9:23

pantin pisze:
19 sierpnia 2018, 23:49